Strona główna/Aktualności/Adaptacja i integracja w oddziałach przedszkolnych

Adaptacja i integracja w oddziałach przedszkolnych

14 Września 2022

Od pierwszego września minęło dziesięć dni, w których nasze dzielne przedszkolaki poznawały swoje miejsce nauki i zabawy, integrowały się z innymi dziećmi i paniami. Dla niektórych był to czas trudny, nowy, nieznany, a dla innych miły powrót do swoich kolegów i zabawek. Panie zrobiły wszystko, aby każdy czuł się swobodnie i bezpiecznie. Dzieci poznały zasady funkcjonowania w grupie, nauczyły się chodzić w parach na spacery, wspólnie bawiły się przy użyciu różnych metod aktywizujących. Przygotowały się do dalszej nauki poprzez wzmacnianie rąk przy zabawach sensorycznych, słuchu poprzez reagowanie na zmiany w muzyce czy koordynacji wzrokowo-ruchowej podczas różnorodnych animacji. Bez wątpienia to będzie dobry rok!

Autor: MS