Rodem Oleśniczanin,
Sercem Polak,
Talentem Obywatel Świata…

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy - to obecnie najstarsza szkoła podstawowa w mieście i jedna z najstarszych placówek oświatowych w powiecie. Swoją edukacyjną drogę rozpoczynało w niej wielu oleśniczan. Jest szkołą z wieloma pięknymi tradycjami, które z pieczołowitością kultywujemy.

Aby spełnić oczekiwania rodziców, stworzyliśmy szkołę przyjazną dzieciom.

Certyfikaty i tytuły:

• Szkoła z Klasą,
  • Szkoła Myślenia,
  • Szkoła Odkrywców Talentów,
  • Szkoła Bezpiecznego Internetu,
  • Cyfrowa Szkoła,
  • Szkoła promująca Ekorozwój.

Wspieramy rozwój ucznia poprzez udział w projektach:

Edukacja przez Szachy w Szkole, WF z Klasą, Sprawny Dolnoślązaczek, Mleko z Klasą, Owoce w Szkole, 5 porcji warzyw, owoców lub soku, Ortograffiti - pomoc uczniom z dysleksją, Aktywna Edukacja Globalna

Jesteśmy szkołą jednozmianową, a wszystkim chętnym zapewniamy opiekę w świetlicy!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy posiada bogatą ofertę edukacyjną. Już od pierwszych lat nauki zapewniamy:

• bezpieczny pobyt w szkole - młodsze dzieci przebywają w osobnym budynku
  • jednozmianowość
  • wysoki poziom zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem TIK
  • możliwość wyrównywania szans edukacyjnych
  • realizację programów edukacji europejskiej, regionalnej i ekologicznej
  • udział w ciekawych zajęciach sportowych w dużej i nowoczesnej sali gimnastycznej
  • opiekę świetlicy
  • fachową pomoc pedagogiczną, socjoterapeutyczną i logopedyczną

Posiadamy:

Posiadamy 11 pracowni wyposażonych w tablice multimedialne, 5 pracowni wyposażonych w laptopy dla każdego ucznia, 2 pracownie komputerowe, multimedialną pracownię językową, nowoczesną salę gimnastyczną, 2 boiska oraz bieżnię sportową, Izbę Regionalną, bibliotekę i czytelnię, psychologa, pedagoga, logopedę, gabinet lekarski i stomatologiczny, szafki dla każdego ucznia, świetlicę, stołówkę.

Realizujemy ogólnopolskie projekty: Uczymy Dzieci Programować, Uniwersytet Dzieci, Szachy w szkole, Cyfrowa Szkoła