Strona główna/Aktualności/Andrzejki w klasach młodszych

Andrzejki w klasach młodszych

1 Grudnia 2023

W ostatnich dniach, w naszej szkole odbyły się andrzejki dla uczniów klas I-III. Andrzejki to tradycyjne polskie święto, które obchodzi się w wigilię św. Andrzeja. W tym dniu ludzie wróżą sobie z wosku, butów, kart, kluczy i innych przedmiotów, co ma im pomóc poznać swoją „przyszłość”. Andrzejki odbyły się w naszych salach, udekorowanych balonami, serpentynami i różnymi ozdobami. Mieliśmy różne rekwizyty do wróżb. Nauczyciele pomagali nam w losowaniu i interpretowaniu symboli. Każdy z nas mógł wybrać jeden przedmiot i dowiedzieć się, co on oznacza. Było to bardzo zabawne i ciekawe. Po części wróżbiarskiej nadszedł czas na zabawę taneczną. Tańczyliśmy w parach, w grupach i solo. Niektórzy z nas pokazywali swoje umiejętności taneczne, inni po prostu bawili się dobrze. Było bardzo wesoło. Pod koniec imprezy mieliśmy słodkie poczęstunki. Były to ciasteczka, ciasta, owoce i napoje, przygotowane przez naszych rodziców. Andrzejki były dla nas miłym przeżyciem. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

Autor: E.H.

Andrzejki w klasach młodszych

Dzieci z klas młodszych podczas zabaw andrzejkowych