Strona główna/Aktualności/Dzień Bezpiecznego Internetu

9 Lutego 2023

7 lutego 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2  obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu to inicjatywa, której zadania  od bardzo wielu lat realizowane są w lutym każdego roku. Szkoła uzyskała wielokrotnie certyfikat "Szkoła Bezpiecznego Internetu". Podczas zajęć uczniowie przypominają sobie zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Sieci. Odbywa się wiele dyskusji, pogadanek nie tylko na lekcjach informatyki ale także podczas zajęć z wychowawcą. Efektem naszej pracy  w tym roku były między innymi  piękne plakaty, ciekawe prezentacje oraz gazetka szkolna.

Jednym z ciekawszych wydarzeń było spotkanie uczniów klas 7-8 ze specjalistą od cyberbezpieczeństwa. Była to okazja to poznania mniej znanych zagrożeń wynikających z nieumiejętnego korzystania z Sieci. Przedstawiono nowe zagrożenia oraz pokazano sposoby, jak  można się przed nimi bronić. Najważniejszy wniosek ze spotkania: pamiętajmy, że zawsze zostawiamy nasz „cyfrowy ślad” w Internecie. Słowo, które poznaliśmy w tym roku to NOMOFOBIA.

To nie koniec naszych działań. W marcu odbędą się lekcje on - line prowadzone przez trenerów bezpiecznego Internetu: "Jak radzić sobie z dezinformacją w Sieci?", "Co czyha na naszą prywatność w grach i w Internecie?"

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie dzięki takim zajęciom będą czuli się bezpiecznie w Sieci i będą potrafili skorzystać z pomocy specjalistów jeżeli będzie taka potrzeba.

M.P.