Strona główna/Aktualności/Dzień Polskiej Niezapominajki w klasie II B

Dzień Polskiej Niezapominajki w klasie II B

12 Maja 2021

Dzień Polskiej Niezapominajki obchodzony jest corocznie 15 maja. Mały kwiatek, o którym mowa jest symbolem przyjaźni, miłości i pamięci. Święto to ma na celu nie tylko pamiętać o osobach, które kochamy, ale przede wszystkim popularyzować ochronę przyrody.

W kl. II B znakiem rozpoznawczym dzisiejszego święta był kolor niebieski.

Uczniowie poznali genezę Dnia Niezapominajki. Wysłuchali wiersz Marii Konopnickiej „Niezapominajki to są kwiatki z bajki” recytowany przez naszą Karolinkę.

Każdy uczeń wykonał niezapominajkowy przypominacz oraz pracę plastyczną z niezapominajką w roli głównej.

Kolejne zadanie polegało na wykonaniu bileciku dla wybranej osoby, na którym uczniowie mieli za zadanie napisać miłe słowa na poprawę nastroju. Natychmiast można było zaobserwować efekty, kiedy po przeczytaniu na twarzach pojawiały się uśmiechy.

Organizując Święto Polskiej Niezapominajki staramy się nie tylko rozbudzać w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej przyrody, ale także kształtować w nich pozytywne uczucia, postawy przyjaźni i serdeczności.

Autor: wychowawczyni klasy II B