Strona główna/Aktualności/Dzień Pustej Klasy w 1a

Dzień Pustej Klasy w 1a

19 Czerwca 2024

Dnia 18.06.2024 uczniowie z 1a obchodzili „ Dzień Pustej Klasy”. Dzieci zamieniły naukę w klasie na rzecz nauki na świeżym powietrzu, poza szkolną ławką. Każdy uczeń został wyposażony w przekąski, kocyk oraz przybory plastyczne. Zajęcia rozpoczęły się rozmową na temat bezpiecznych wakacji. Kolejnym elementem było zobrazowanie wymarzonego dnia i osób/ osoby, z którą chcieliby spędzić wakacyjny dzień.  Na koniec zajęć dydaktycznych uczniowie przedstawiali w dowolny sposób : rysunek, słowa, symbole swoją osobę. Wspominali o swojej ulubionej postaci, grze, formie spędzania wolnego czasu, kolorze, potrawie, itp. W podsumowaniu i prezentacji swoich kart pracy dzieci w dwóch zdaniach wspomniały najlepsze chwile w tym roku szkolnym. Pozostały czas był „wolny”. Uczniowie mieli do dyspozycji kredę, piłki, skakanki. W chwili wytchnienia siedziały na kocach wraz z pysznymi przekąskami w ręku. Na pamiątkę tego dnia klasa 1a wykonała plakat zdobiący naszą salę.

Autor: K.A