Strona główna/Aktualności/II A w krainie śniegu i lodu.

II A w krainie śniegu i lodu.

4 Lutego 2021

Dzień 04.02.2021 był w klasie II A wyjątkowy. Po przeczytaniu baśni H.Ch. Andersena,  realizując blok tematyczny  „W krainie lodu i śniegu”, dzieci postanowiły taką krainę stworzyć w swojej sali. Z bibuły, różnych tkanin, folii aluminiowej i niebieskiego papieru powstała przepiękna lodowa dekoracja. Potem, jak to na zaczarowaną krainę przystoi, sala zaroiła się od różnych bajkowych postaci. Przybyły Królowe Śniegu z Północnym Wiatrem, Śnieżynki i Bałwanki.  Przygalopowały Renifery, przyleciał Śnieżny Orzeł, a nawet zjawił się tajemniczy Yeti! Uczniowie tego dnia wykonywali rozmaite zimowe zadania: kolorowali i tworzyli komiksy o przygodach Gerdy i Kaja, odkodowali rysunek renifera , bawili się na wirtualnej macie i grali w zimowe gry edukacyjne.  Nagrodą za aktywną pracę była niespodzianka - oczywiście  lody! To był wspaniały i radosny dzień.

MN