Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/II Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole

II Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole

27 Września 2021

W minionym tygodniu nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Tygodnia Szczęścia w Szkole. Nauczyciele podjęli szereg aktywności, zaczynając od przedszkolaków oraz dzieci z pierwszego etapu edukacyjnego, po uczniów klas 4-8.

Tydzień ten rozpoczęliśmy gazetką informacyjną w głównym holu szkoły zatytułowaną „Czym jest szczęście?” oraz pogadankami i warsztatami na temat szczęścia. Uczniowie podczas zajęć tworzyli prezentacje i samodzielne redagowali teksty o prywatnych kolekcjach - co im one dają (radość, szczęście). Również podczas popołudniowych zajęć opiekuńczych prowadzone były pogadanki na temat: „Co by było, gdyby ze świata zniknęły kolory?”. Dzieci jednoznacznie stwierdziły, że barwy wprowadzają nas w stan szczęścia.  Dodatkowo wykonały eksperymenty z kolorami, dzięki czemu każdy wpadł w dobry nastrój.

Podczas wtorkowego Święta Wdzięczności uczniowie samodzielnie przygotowali liściki z miłymi słowami, które rozdawali swoim rówieśnikom, kolegom i koleżankom z klas starszych oraz pracownikom szkoły. Każdy liścik wśród obdarowanych wzbudzał zaskoczenie, radość, uśmiech, szczęście. Również podczas zajęć informatycznych tworzyli piękne, pełne podziękowań prace graficzne dla innych.

Środowy Festiwal Śmiechu nie obył się bez działań u przedszkolaków, które malowały uśmiechnięte twarze na przygotowanych planszach.

W środku tygodnia zdecydowaliśmy się na Dzień Dobrych Wiadomości - uczniowie klasy IIA gościli szkolną Panią psycholog, która przeprowadziła z nimi wywiad na temat szczęścia. Było to nowe doświadczenie w ich życiu, które sprawiło wiele radości. Po spotkaniu wykonali laurkę z miłą wiadomością, którą ofiarowali swojemu koledze lub koleżance. Wspólnie nagrywaliśmy krótki filmik z odpowiedziami dzieci na pytanie „Co to jest szczęście?” i umieściliśmy go na szkolnym fb z oznaczeniem #tydzienszczesciawszkole@happinessatschool.

Na koniec tygodnia TPD SP2 Oleśnica zasponsorowało słodkości i naklejki, które otrzymał każdy uczeń wchodzący do budynku szkoły. Dopełnieniem tego dnia były tańce uczennic.

W ramach piątkowego Dnia Moich Marzeń uczniowie wykonywali podczas zajęć plastycznych prace pt: „Kolory szczęścia w neurodrzewie”. Uczniowie klas starszych zastanawiali się, jakie plany i marzenia chcieliby zrealizować w najbliższym czasie. Swoje rozmyślania przedstawiali na rysunku.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wysłuchiwały wiesza J. Tuwima „Dyzio Marzyciel”. Następnie szukały odpowiedzi na pytania: „Co to są marzenia, czy każdy może mieć marzenia, dlaczego warto marzyć?”. Wykonywały również prace plastyczne i zbiorowe plakaty na temat marzeń i szczęścia oraz śpiewały wesołe piosenki.

W tym dniu ważne było też ubranie, więc wszyscy ubraliśmy się w kolory szczęścia.

Nie sposób opisać wszystkich aktywności, które nasza szkoła podjęła w ciągu tego tygodnia. Jedno jest pewne- chcemy je kontynuować!

Autor: K.Cz.

Szczęście widziane z perspektywy uczniów klasy II SP2 w Oleśnicy

https://www.youtube.com/watch?v=OCKuwdkuPXY

II Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole

do góry