Strona główna/Aktualności/III Międzyszkolny Konkurs Biologiczno-Chemiczny

III Międzyszkolny Konkurs Biologiczno-Chemiczny

10 Lutego 2023

Już po raz trzeci nasza szkoła gościła miłośników biologii i chemii.  Uczniowie klas VIII oleśnickich szkół przystąpili do rywalizacji w ramach  III Międzyszkolnego Konkursu Biologiczno-Chemicznego "Bliżej biologii i chemii" pod patronatem Burmistrza  Oleśnicy. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki chemii i biologii naszej szkoły. „Dwójkę”  reprezentowały: Klara Jasięga oraz Jagna Nowakowska. Uczestnicy odpowiadali na kilkadziesiąt pytań nawiązujących do pierwiastków i związków chemicznych w przyrodzie, w tym w organizmach żywych. W konkursie zwyciężyła Klara Jasięga. II miejsce zajęła Kinga Osek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 im. Noblistów Polskich,  III miejsce uzyskał  Maksymilian Niewielski ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich. Gratulujemy!

Autor: EZ