Strona główna/Aktualności/Jak ustrzec się przed zagrożeniami w Sieci

Jak ustrzec się przed zagrożeniami w Sieci

16 Kwietnia 2021

Jak nie dać się oszukać w Sieci, czyli co to jest social engineering - to temat kolejnego szkolenia dla uczniów klasy 6a i 5a. Tym razem specjalista od cyberbezpieczeństwa przygotował sporą garść informacji. Można było dowiedzieć się w jaki sposób ustrzec się przed osobami wyłudzającymi informacje o nas i ile wiedzą na nasz temat portale społecznościowe na podstawie informacji, które sami tam zamieszczamy (a mogą wiedzieć o nas sporo!!!).

Dowiedzieliśmy się też jak ustrzec się przed oprogramowaniem, które nie zawsze jest bezpieczne i jak stworzyć bezpieczną sieć domową. Przedstawione zostały także zasady bezpiecznego komunikowania się z nieznajomymi. W czasie zdalnego nauczania te wszystkie informacje są szczególnie ważne i przydatne.

M.P