Strona główna/Aktualności/„Jesień w wierszu”-klasowy konkurs recytatorski w kl. (..)

„Jesień w wierszu”-klasowy konkurs recytatorski w kl. IA

9 Października 2020

9 października w klasie IA odbył się klasowy konkurs recytatorski. Celem konkursu była prezentacja i upowszechnienie żywego słowa, uwrażliwienie uczniów na piękno barw jesiennego krajobrazu oraz popularyzacja polskiej poezji dziecięcej  Konkurs był okazją do realizacji marzeń artystycznych uczniów  i dał im możliwość autoprezentacji. Umożliwił dzieciom  przeżywanie doznań artystycznych oraz uczył rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zmagania uczestników oceniało jury biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny. Pierwsze miejsce zajął Marcel Sielski, drugie Bianka Zawadzka i trzecie Dorota Nowakowska. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję wspaniałej recytacji.

Wychowawca E.R.

I a