Strona główna/Aktualności/„KSIĄŻKA NA KOLANACH” czyli LAPBOOK w kl. II B

„KSIĄŻKA NA KOLANACH” czyli LAPBOOK w kl. II B

30 Października 2020

Dzisiaj w kl. II B odbyły się pierwsze zajęcia z lapbookiem. Lapbook to nic innego, jak obrazkowa mapa myśli, na której umieszczamy materiały na dany temat. Lapbook swoim wyglądem przypomina książkę z mnóstwem sekretów i mobilnych elementów. Właśnie te interaktywne elementy są atrakcyjne. Sprawiają, że nauka staje się ciekawsza, pełna niespodzianek, zagadek. Uczniowie mieli możliwość uporządkowania i pogłębienia swojej wiedzy na temat drzew w sposób kreatywny, twórczy. Dzieci bardzo chętnie pracowały nad wykonaniem swojego lapbooka, miały przy tym dużo ćwiczeń doskonalących cięcie po liniach, staranne kolorowanie, estetyczne klejenie, planowanie, logiczne myślenie. Oczywiście czytały i pisały, jakby mimochodem zdobywały i utrwalały wiadomości nie tylko o drzewach. Podczas pracy każdy uczeń miał poczucie, że robi coś swojego… dla siebie. Po zajęciach dzieci zaproponowały tematy kolejnych lapbooków, jest ich mnóstwo. Zapraszamy już dzisiaj na kolejne relacje z lapbookowych zajęć w kl. II B - I.B.