Strona główna/Aktualności/„Katyń… ocalić od zapomnienia”.

„Katyń… ocalić od zapomnienia”.

13 Kwietnia 2023

11 kwietnia 1943 r. odkryto masowe groby ze zwłokami 3.000 oficerów polskich pomordowanych przez radzieckich żołnierzy. Dzisiaj mija 80 lat od tego wydarzenia. Uczniowie klasy 8 c uczestniczyli w uroczystościach miejskich programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Najpierw Msza św. w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy, a potem sadzenie Dębów Pamięci w Parku na ul. Klonowej. Tym razem dęby posadziły różne instytucje i organizacje m.in. straż pożarna, wojsko, policja, nadleśnictwo/. Swój Dąb posadziła także Młodzieżowa Rada Miasta, której członkiniami są 2 uczennice klasy 8 c. Nie zapomnieliśmy również o wcześniej posadzonych Dębach przez naszą szkołę dla p. Józefa Jaskierskiego i Michała Seredyńskiego. Zapaliliśmy symboliczne znicze. Łącznie w parku Oleśnica ma już 31 Dębów Pamięci.

J.Piechowiak