Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Klasa II A w projekcie „Czytam z klasą - lekturki spod (..)

Klasa II A w projekcie „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”

16 Października 2020

Uczniowie z klasy II A bardzo lubią czytać książki i dlatego postanowili wziąć udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym  wspierającym rozwój czytelnictwa wśród dzieci z klas I-III "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". Udział w projekcie nie tylko zachęca do czytania książek, ale również porusza ważne wątki natury ekologicznej.

 W bieżącym roku szkolnym postacią przewodnią po projekcie jest mała chmurka Tosia, która ukazuje dzieciom problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska i zachęca do ich rozwiązywania. W I module MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW dzieci zapoznały się z Tosią, wykonały postacie zabawnych Czytusiów,  na zajęciach w terenie obserwowały drzewa w parku .

Następnie założyły swoje Lekturniki, w którym będą opisywać i ilustrować przerabiane lektury.  Klasa wykonała również  wspólnymi siłami piękne drzewo czytelnicze, na którym uczniowie umieszczają listki z tytułami samodzielnie przeczytanych książek. Pierwsza wybrana w projekcie książka to „Kapelusz pani Wrony” Danuty Parlak.

MN

II A

II A

II A

II A

II A

II A

II A

II A

do góry