Strona główna/Aktualności/Klasy drugie w labiryncie Błędnych Skał

Klasy drugie w labiryncie Błędnych Skał

4 Czerwca 2024

Dnia 29.05 dzieci z klas 2a i 2b udały się w dłuższą podróż w Góry Stołowe – Błędne Skały.

Celem wycieczki było poznanie ciekawych miejsc województwa dolnośląskiego, poznanie cech środowiska przyrodniczego Parku Narodowego Gór Stołowych - cech charakterystycznych krajobrazu górskiego, integracja zespołu klasowego.

Odwiedziliśmy między innymi labirynt skalny, którego pokonanie przyniosło nam mnóstwo śmiechu. Następnie udaliśmy się na Szlak Ginących Zawodów, gdzie dzieci mogły zobaczyć i usłyszeć jak robiony jest chleb i skosztować jak dobrze smakuje swojska pajda z masłem czy też smalcem. Oglądaliśmy mnóstwo starych narzędzi z wyposażenia domowego służącego do prania, gotowania czy też prasowania. Na miejscu dzieci wzięły również udział w warsztatach z garncarstwa. Każdy miał okazję przekonać się na własnej skórze jak ta praca wygląda, a z zajęć wynieść pamiątkową miseczkę, którą sam zrobił. Szlak Ginących Zawodów położony jest w cudownym miejscu, gdzie mogliśmy także poobserwować zwierzęta z wiejskiego gospodarstwa, a także osły, alpaki, strusie oraz wielbłąda. Po aktywności dzieci mogły odpocząć i zjeść pyszny obiad nieopodal parku zdrojowego w Kudowie-Zdrój, który już z odnowionymi siłami zwiedziliśmy w drodze powrotnej do autokaru. Ten dzień z pewnością długo pozostanie w pamięci dzieci. Radosne i pełne wrażeń po całodniowej wycieczce wróciły do domów.

Autor: D.Ż.