Strona główna/Aktualności/Klasy pierwsze na warsztatach ogrodniczych „Dzieciaki (..)

Klasy pierwsze na warsztatach ogrodniczych „Dzieciaki Sadzeniaki”

7 Grudnia 2023

Dnia 5.12.2023 klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Leroy Merlin w ramach akcji „dzieciaki sadzeniaki”. Jest to akcja mająca na celu pobudzenie zainteresowań przyrodą jak i otaczającym nas światem wśród najmłodszych. Warsztaty rozpoczęły się od części teoretycznej opartej o ekologię jak i zróżnicowaną roślinność. Dzieci poznały wiele ciekawostek ze świata Eko jak i trafnie odpowiadały na pytania z nim związane. Pierwszaki zaskoczyły wszystkich swoją bogatą wiedzą o świecie roślin- zagadki/ quizy rozwiązywały bezbłędnie.

Po zakończonej części teoretycznej dzieci dostały specjalne fartuszki oraz rękawice aby móc przystąpić do zajęć praktycznych/ ogrodniczych. Ta część wzbudziła największe emocje. Początkowo każdy uczeń wysłuchał instrukcji sadzenia roślin po czym chwytając za odpowiednie narzędzia ogrodnicze samodzielnie zasadził roślinę. Po zakończonej pracy zasadzona roślinka była jak trofeum, które dzieci zabierały ze sobą do domu. Dodatkowo każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom i upominki od sklepu Leroy Merlin.

Autor: K.A.

Klasy pierwsze na warsztatach ogrodniczych „ Dzieciaki Sadzeniaki”

Uczniowie klas pierwszych na warsztatach ogrodniczych.