Strona główna/Aktualności/Laboratoria Przyszłości

1 Grudnia 2022

Jak zaciekawić uczniów nauką w XXI wieku? Jest to pytanie, na które wielu nauczycieli szuka odpowiedzi.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy zaprosiła w swe gościnne progi uczniów wraz z nauczycielami na ciekawe zajęcia. Gościli u nas przedstawiciele SP1, SP3, SP4, SP6, SP7  i SP8 wraz z nauczycielkami. Wszyscy wzięli udział w zajęciach prowadzonych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia prowadziła nauczycielka geografii Małgorzata Piwowarczyk oraz nauczycielka plastyki Dorota Jednoróg.

Warsztaty były wspaniałą zabawą, sprzyjały też integracji oraz rozwijaniu twórczych pasji we wspólnym działaniu. Uczniowie mieli okazję zdobyć, poszerzyć wiadomości i umiejętności geograficzne oraz poznać dzieła sławnych mistrzów z historii sztuki. Okazało się, że korelacja między tak różnymi przedmiotami jak geografia  i plastyka jest możliwa i daje wiele radości. Nauczyciele uczestniczący w warsztatach wymienili swoje doświadczenia związane z wdrażaniem technologii IT oraz metodami korzystania z nowoczesnych pomocy. Mamy nadzieję, że takie spotkania są jednym ze sposobów nawiązania współpracy nauczycieli oleśnickich szkół. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tą inicjatywę i pomogli w organizacji warsztatów.

M.P.