Strona główna/Aktualności/Miary, wagi i pieniądze – zabawa w sklep w klasie 5a

Miary, wagi i pieniądze – zabawa w sklep w klasie 5a

3 Czerwca 2024

29 maja 2024 r. uczniowie z klasy 5a mieli wyjątkową lekcję matematyki – zorganizowali w klasie stoiska sklepowe. Zabawa w sklep, która zawsze cieszy się dużą popularnością wśród dzieci, okazała się idealnym sposobem na naukę miar oraz podstawowych działań arytmetycznych na ułamkach dziesiętnych. W trakcie zajęć uczniowie wcielali się w role sprzedawców i klientów, rozwiązując zadania praktyczne, wykorzystując zdobytą wiedzę matematyczną. Lekcja trwała 45 minut, podczas których uczniowie ustalali ceny produktów, przydzielali role w zespołach i samodzielnie obliczali wartość zakupów. Każdy kupujący musiał samodzielnie obliczyć koszt swoich zakupów, zapłacić i otrzymać resztę, co stanowiło świetną okazję do praktycznego posługiwania się pieniędzmi. Dzieci były tak zaangażowane i zainteresowane, że po dzwonku nie chciały opuszczać klasy. Tego typu lekcje nie tylko urozmaicają szkolną rutynę, ale również sprawiają, że nauka staje się ciekawa i praktyczna.

Autor: EŁ