Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

15 Września 2021

 

Dnia 15 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, talentu, zabawy i odwagi. Na korytarzach, w klasach roiło się od kropek, które stały się natchnieniem do wykonania wielu interesujących zadań.

Dzieci z grup przedszkolnych (Żabki) wspólnie wykonały pracę plastyczną oraz oglądały film edukacyjny o kropce. Przedszkolaki z grupy 5-6-latków stworzyły kolaż z kolorowych kropek przedstawiający kropkowe drzewko szczęścia. Dzieci z grupy 0 b popisały się kreatywnością i wykonały prace metodą origami, śpiewały piosenkę pt.”Kropka” oraz wysłuchały bajki o kropce.

Uczniowie z klas 1b oraz 2a wykonali prace plastyczne pod hasłem „Wszystko zaczyna się od kropki”, natomiast uczniowie z klasy 2b spędzili dzień pod hasłem”Na sportowo i kropkowo”.

Klasa 3a kolorowała i animowała swoje kropki przy wykorzystaniu aplikacji Quiver. Uczniowie wykonali także prace plastyczne wzorowane na sztuce Aborygenów - kropkowali za pomocą patyczków higienicznych oraz - na podstawie historii Vashti - rozmawiali o swoich mocnych stronach i rysowali to, w czym czują się mistrzami. Natomiast dzieci z klasy 3b stworzyły przepiękne prace plastyczne, korzystając z folii bąbelkowej.

Uczniowie klas starszych 5a i 6a na języku polskim na tekturowych talerzykach w inicjałach swojego imienia rysowali własne talenty oraz wykonali kropkowe zdjęcie. Natomiast uczniowie z klas 7a i 8d zapoznali się ze związkami frazeologicznymi zawierającymi kropkę, odmieniali ten wyraz przez przypadki a na zakończenie puszczając wodze fantazji, odpowiadali na pytanie: „Co uczyniłaby kropka, gdyby mogła wszystko?”.

Na matematyce uczniowie z klas czwartych ćwiczyli umiejętność zapisywania i odczytywania liczb wielocyfrowych, odgadując z kolorowych kropek „Jaka to liczba?”, natomiast uczniowie klas piątych i szóstych grali w planszówki „Kropka - kropki”, dzięki którym powtarzali tabliczkę mnożenia. Klasy siódme i ósme skupiły się na „Kropkowej konstelacji”, ćwicząc działania na ułamkach i potęgach, a ochotnicy próbowali swoich sił, rozwiązując Kropkowe Sudoku.

Na religii uczniowie klasy 4a poznali przypowieść o talentach oraz w czasie zabawy w kalambury zgadywali zawody i talenty. Następnie opowiadali o swoich uzdolnieniach oraz zastanawiali się, jak mogą wykorzystać je dla dobra innych. Na przyrodzie czwartoklasiści poznawali zwierzęta w kropki oraz wykonali prace plastyczne.

To był wspaniały zakropkowany dzień :-) M. Ch-S.

Dzień Kropki

Zdjęcia przedstwiają uczniów podczas obchodów Dnia Kropki oraz prace plastyczne wykonane podczas zajęć.

do góry