Strona główna/Aktualności/"Moje hasło i ślad cyfrowy"

"Moje hasło i ślad cyfrowy"

26 Marca 2021

Problem bezpieczeństwa w Sieci jest szczególnie ważny, zwłaszcza w czasie, kiedy zmuszeni jesteśmy częściej niż zazwyczaj korzystać z Internetu.

Dzisiaj  na lekcjach informatyki odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Bezpieczny Internet". Tym razem specjalista zajmujący się  cyberbezpieczeństwem odwiedził na zajęciach zdalnych klasy 6a i 5a. Spotkanie było bardzo ciekawe. Uczniowie dowiedzieli się  w jaki sposób każdy z nas zostawia w Internecie swój cyfrowy ślad i jak możemy się bronić przed wykorzystaniem naszych danych przez osoby nieupoważnione.

Podczas zajęć była też okazja przypomnienia, jak należy tworzyć dobre hasło, które będzie łatwe do zapamiętania dla użytkownika ale trudne do odgadnięcia dla innych. Zajęcia prowadzone przez p. Pawła Woźniaka zakończyły cykl zajęć poświęconych bezpieczeństwu w Sieci.

Warto podkreślić, że nasza szkoła od wielu lat szczególny nacisk kładzie  na bezpieczne zachowania w Sieci. Uczniowie na lekcjach informatyki poznają zasady zachowania w Internecie, zasady Netykiety, wykonują szereg aktywności z tym związanych. Tworzą między innymi plakaty, ulotki, quizy, kończą kursy on - line.

M.Piwowarczyk - nauczycielka informatyki, specjalista ds. bezpieczeństwa w Internecie.