Strona główna/Aktualności/Narodowe Święto Niepodległości

10 Listopada 2021

Dnia 10 listopada w naszej szkole uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Począwszy od przedszkolaków a skończywszy na  najstarszych klasach, uczniowie odśpiewali hymn oraz pieśni patriotyczne, rozmawiali na temat patriotyzmu, symboli narodowych i historii Polski. Rozwiązywali krzyżówki z hasłami dotyczącymi naszej Ojczyzny, wykonywali karty pracy, prace plastyczne z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego, flagę Polski w dużym formacie, lapbooki pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”, robili biało-czerwone kwiaty, chorągiewki i girlandy z serc. Na lekcjach informatyki stworzyli plakaty pt.„Kocham Cię Polsko” a niektórzy uczniowie wykonali nawet dyktando graficzne z symbolami Polski. Siostra Hortulana wraz z uczniami klasy 7a, by uczcić pamięć poległych w obronie Ojczyzny, przygotowała dla starszych uczniów tzw. Zaduszki Partyzanckie pt. "Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie”. Ponadto w tym dniu przerwy umilały nam pieśni patriotyczne nadawane w szkolnym radiowęźle.

Autor: M.Ch-S.

Zdjęcia przedstawiają obchody Narodowego Święta Niepodległości w szkole.