Strona główna/Aktualności/Nasiona dla Ukrainy

Nasiona dla Ukrainy

30 Marca 2022

Starsi mieszkańcy Ukrainy, którzy pozostali w swoich domach, zwrócili się z niecodzienną prośbą. W swoich przydomowych ogródkach każdej wiosny siali warzywa. Były one często głównym źródłem wyżywienia. W tak trudnych czasach nie mogą zdobyć nowych nasion. Jak mówili - ze strachem patrzą w przyszłość.

W akcję zbierania nasion zaangażowali się także nasi uczniowie i ich rodzice. Torebka nasion kosztuje niewiele, ale wyhodowane z nich warzywa można jeść przez wiele dni.

Dziękujemy wszystkim, którzy podarowali nasiona. Może ktoś w czasie skromnego obiadu z wdzięcznością wspomni uczniów z Polski.

Dziękujemy panu Piotrowi Błaszczakowi za pomoc w dostarczeniu nasion do organizatorów akcji.

Zebrano:

marchew (133), buraki (98), ogórki (114), fasola (94), pomidory (57), pietruszka (42), cebula (23), cebula-woreczki (19), rzodkiewka (54), groch(10), sałata (21), kapusta (27), szpinak (2), cukinia (4), bób (6+2), dynia (4+6), szczypiorek (8+1), natka pietruszki (11), papryka (5+7), lubczyk (1), koper (35+6), seler (4), rzeżucha (3), dynia (5+6), słonecznik(5), oberżyna (5), roszponka (2), brokuł (4),

oraz mieszanki kwiatów (11).

Autor: DB

Nasiona dla UkrainyZebrane nasionaZebrane nasionaNasiona dla Ukrainy