Strona główna/Aktualności/Nasze podróże małe i duże - przystanek Azja

Nasze podróże małe i duże - przystanek Azja

11 Lutego 2024

Nauka nie zawsze wszystkim sprawia przyjemność. Nie każdy  zawsze lubi się uczyć i zdobywać nowe wiadomości i umiejętności. Dzisiaj uczniowie klasy 8A udowodnili, że nauka może być prawdziwą przyjemnością i dawać całkiem sporo radości. Mieliśmy bowiem okazję wyruszyć w piękną podróż do Azji. Tak, tak, dzisiaj były prawdziwe japońskie przysmaki, tajlandzki taniec i lekcja finansów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Uczniowie chwalili się swoją wiedzą ze znajomości mapy politycznej i fizycznej Azji, zaprezentowali swoją wiedzę oraz wiele ciekawostek na temat tego największego kontynentu. Dowiedzieliśmy się jaka jest cena noclegu w jednym z najdroższych hoteli świata, co to jest katakana i dlaczego tajlandzkie kobiety noszą na szyi ciężkie  obręcze. Czekamy na kolejne przystanki w poznawaniu świata.

Konkurs wygrała drużyna w składzie Maja Dubanowicz, Julia Stachnio. Drugie miejsce zajęły dwie drużyny: Nikola Deląg, Veronica Intagliata, Elżbieta Sztukowska oraz Jakub Kuźniarz i Szymon Rynkiewicz. Trzeciego miejsca nie przyznano. Gratulujemy wiedzy, podziwiamy wielkie zaangażowanie i ciekawe pomysły.

Autor: MP