Strona główna/Aktualności/Nietypowa lekcja sztuki

Nietypowa lekcja sztuki

17 Maja 2021

Na zdalnych lekcjach plastyki, uczniowie klas szóstych, w nietypowy sposób poznali wielkie dzieła sztuki dawnej oraz współczesnej. Powstały " żywe obrazy", naśladujące dzieła mistrzów. Zadanie było nie lada wyzwaniem i podjęli się go tylko nieliczni śmiałkowie. Za to z jakim efektem!!!

Gratuluję pomysłów, kreatywności, umiejętności obserwacji, a także odwagi w realizacji niełatwego zadania.

autor D. J.

Nietypowa lekcja sztuki

Zdjęcia przedstawiają uczniów klas szóstych, którzy inspirując się znanymi dziełami sztuki, próbowali stworzyć "żywy obraz", czyli swoją własną interpretację wybranego dzieła np. "Dziewczyna z perłą" Jana Vernera, "Dama z łasiczką" Leonarda da Vinci, "Syn człowieczy" Rene Magritte"a, "Portret nieznanego człowieka" El Greca, " Mona Lisa" Leonarda da Vinci.