Strona główna/Aktualności/Oa i Ob na wycieczce do Wioski Indiańskiej Pocahontas

Oa i Ob na wycieczce do Wioski Indiańskiej Pocahontas

26 Maja 2024

Dnia 21.05 dzieci z grup 0a i Ob udały się w podróż do Wioski Indiańskiej Pocahontas w Zabrodziu.

Celem wycieczki było poznawanie regionu, poznanie życia i kultury Indian, poznawanie piękna przyrody oraz kształtowanie umiejętności współdziałania podczas wspólnych zabaw. Na miejscu czekała na dzieci Indianka o imieniu "Niespokojny wiatr", która przygotowała dla nich mnóstwo atrakcji. Dzieci, z pomalowanymi buziami uczestniczyły w indiańskich grach i zabawach (m.in. strzelanie z łuku, labirynt, tor przeszkód, sensoryczna ścieżka zdrowia, wspinanie po linie czy granie na bębnach). Mieli także okazję do zdobycia indiańskich sprawności, a na koniec zabawy – dyplomów. Po aktywności dzieci mogły odpocząć i posilić się upieczonymi na ognisku kiełbaskami. Ten dzień z pewnością długo pozostanie w pamięci dzieci. Radosne i pełne wrażeń wróciły do domów.

Autor: M.M-J