Strona główna/Aktualności/Obchody 767 urodzin Oleśnicy w naszej szkole

Obchody 767 urodzin Oleśnicy w naszej szkole

22 Lutego 2022

22 lutego 1255 roku nasze miasto uzyskało prawa miejskie. Z okazji 767 urodzin dzisiejsza rocznica obchodzona była również przez uczniów naszej szkoły.

Najmłodsi uczniowie w oddziałach przedszkolnych poznawali historię miasta, ze zdjęć odgadywali zabytki, z klocków układali napis Oleśnica, tworzyli rozmaite prace plastyczne, m.in.  panoramę miasta oraz ratusz, kolorowali herb, ulepili urodzinowy tort z plasteliny. Zerówkowicze udali się na wycieczkę po naszym pięknym mieście oraz składali życzenia oleśnickiej Oli.

Uczniowie klas I-III układali puzzle związane z zabytkami miasta, wykonali prace na temat oleśnickich legend i historii miasta, oglądali film pt. „Piękna jest Oleśnica”, malowali Bramę Wrocławską, poznawali sławnych oleśniczan (w tym Antoniego Cieszyńskiego), poznali i rozpoczęli naukę piosenki o Oleśnicy autorstwa pana Edmunda Kwaśniewskiego - autora naszego hejnału i pradziadka ucznia klasy 2b - Michała.

W klasach najstarszych IV - VIII uczniowie w różny sposób także uczcili urodziny naszej małej Ojczyzny. Na plastyce w grupach rysowali tort dla Oleśnicy, na informatyce wykonali plakaty promujące nasze miasto, na języku polskim pisali życzenia i listy, na historii poznawali dzieje, wykonali prace plastyczne związane z oleśnickimi legendami oraz zwiedzali izbę regionalną. Na muzyce grali na instrumentach jeden z utworów Matthausa Appellesa vov Lowensterna, na religii dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat Bazyliki Mniejszej a na matematyce grali w grę Milionerzy- Zabytki Oleśnicy jako figury przestrzenne. Po lekcjach dzieci uczęszczające do świetlicy poznawały legendy i publikacje o Oleśnicy oraz rysowały swoje ulubione miejsca w naszym mieście.

Działania te pozwoliły również w aktywny sposób na przyswojenie wiedzy oraz rozwijanie wielu niezbędnych umiejętności.

M.Ch-S.

Obchodny 767 urodzin Oleśnicy w naszej szkole

Zdjęcia przedstawiają uczniów szkoły podczas zajęć związanych z obchodami urodzin Oleśnicy