Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

30 Września 2022

W dniu 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data nie jest przypadkowa, to dzień, w którym urodziła się pisarka Janina Porazinska, znana wszystkim z książek dla dzieci np. Szewczyk Dratewka czy Pamiętnik Czarnego Noska. Wydarzenia w tym dniu zorganizowała pani Iwona Kuraś - szkolna bibliotekarka. Wraz z uczennicami z klas 5 przygotowała wiersze, które w wesołej atmosferze zostały przeczytane w grupach przedszkolnych i w klasach 1-3 . Następnie zorganizowała wielkie głośne czytanie. Cała społeczność szkolna z książkami w rękach czytała na boisku szkolnym. Uczniowie wcielili się w postacie z bajek i przyciągali uwagę pomysłowymi strojami. Nie zabrakło grona pedagogicznego wraz z Dyrekcją. Wspólne czytanie ma na celu rozpowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. Jest okazją do wzbudzania zainteresowań, do odkrywania świata ukrytego w książkach. Pamiętajmy, że książka to przyjaciel, z którym nigdy się nie nudzisz, i który zawsze na ciebie czeka.

I.K.