Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/PRZYRODNICZE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

PRZYRODNICZE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

7 Grudnia 2020

Znamy już wyniki  tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że 7 uczniów naszej szkoły zdobyło w tym konkursie wyróżnienia, a 1 uczeń nagrodę.

Wyróżnieni  i nagrodzeni uczniowie to:

nagroda - Jan Stasiak 7d

wyróżnienia - Błażej Borski 2a, Klara Wójcik 2a, Maja Deręgowska 4b, Liliana Zawadzka 4a, Maja Dubanowicz 5a, Szymon Rynkiewicz 5a, Klara Jasięga 6a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs Świetlik powstał w 2007 roku z inicjatywy pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Głównym celem  jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny. Uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności.

MM

do góry