Strona główna/Aktualności/Pasowanie na Ucznia

Pasowanie na Ucznia

29 Września 2021

Dnia 29 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział w podniosłej dla nich uroczystości „Pasowania na Ucznia”. Dzieci przygotowywały się do niej od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyły się tekstów, wytrwale ćwiczyły podczas prób. Uczniowie ubrani w strój galowy, zaproszeni goście i rodzice, piękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszoklasistów wypadło jak najbardziej uroczyście. W niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, mówiąc:  "Pasuję Cię na ucznia" oraz dotykając wielkim ołówkiem - jak czarodziejską różdżką -ramion swoich podopiecznych. Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie oraz zorganizowali "słodkie" przyjęcie.
Ten dzień na długo zostanie Pierwszakom w pamięci.

Autor: wychowawczynie klas pierwszych