Strona główna/Aktualności/Pasowanie na ucznia

29 Września 2022

29 września 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym doniosłym wydarzeniu - oprócz przejętych uczniów i ich rodziców - brali udział Burmistrz Miasta Oleśnicy - Jan Bronś, Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej - Grażyna Dłubakowska.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonał Burmistrz Miasta Oleśnicy - Jan Bronś. Jako nowi członkowie społeczności uczniowskiej pierwszoklasiści otrzymali od Dyrektora - Janiny Zdanowicz symboliczny klucz do bram szkoły.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenkę. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane bardzo ciepłymi słowami od swoich starszych koleżanek i kolegów. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.