Strona główna/Aktualności/Pasowanie na ucznia

10 Października 2024

Dnia 10 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Pasowanie na ucznia to wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci każdego pierwszoklasisty. Jest to symboliczny moment przejścia z przedszkola do szkoły, podczas którego dzieci oficjalnie stają się uczniami.

Podczas ceremonii, w obecności dyrekcji szkoły, wychowawców, zaproszonych gości uczniowie klasy 1a i 1b złożyli Ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor Janina Zdanowicz dokonała aktu pasowania na ucznia, a wychowawcy wręczyli pamiątkowe dyplomy.  Nie obyło się też bez upominków od Rady Rodziców oraz rodziców pasowanych uczniów.

Zwieńczeniem tej uroczystości był występ artystyczny. Dzieci zaprezentowały specjalnie przygotowany na uroczystość układ taneczny, wierszyki oraz piosenkę. Po zakończeniu uroczystości w klasach czekała na nich słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców.

Ceremonia ślubowania dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, a nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów. Mamy nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole przyniesie naszym pierwszoklasistom  wiele radosnych chwil.

Autor: A.S