Strona główna/Aktualności/Realizacja projektu " Kwietna łąka w środku miasta" w (..)

Realizacja projektu " Kwietna łąka w środku miasta" w klasie II A

22 Maja 2021

Uczniowie klasy II A w ramach projektu „Kwietna łąka w środku miasta” postanowili posadzić przy szkole miododajne kwiaty aby zaprosić jak najwięcej owadów. Pomysł spodobał się rodzicom, którzy wsparli dzieci finansując zakup wspaniałej drewnianej donicy, odpowiedniej ziemi oraz sadzonek.  Mama Hani dodatkowo przyniosła dwie wiklinowe skrzynie na rośliny. Mnóstwo radości sprawiło dzieciom sadzenie lawendy, floksów, begonii i innych pięknych roślin. Przy pracy cennych wskazówek udzielała dzieciom pani dyrektor Monika Mitura, która jest nauczycielem przyrody i pasjonatką ogrodów, a przy sadzeniu pomogli starsi koledzy z koła przyrodniczego.

Teraz donica i skrzynie z kwiatami nie tylko wabią owady lecz również upiększają naszą szkołę.

Autor: MN