Strona główna/Aktualności/Różowa skrzyneczka już w naszej szkole.

Różowa skrzyneczka już w naszej szkole.

27 Stycznia 2021

Według danych zebranych przez UNICEF i WHO, wykluczenie menstruacyjne dotyka około 500 mln kobiet na świecie! To naprawdę ogromna liczba.

Według badań zleconych przez Kulczyk Fundation 39% kobiet z ubogich domów musiało zrezygnować z zakupów środków higienicznych na rzecz innych domowych wydatków! 39%! Ogromna ilość!

W związku z tymi zatrważającymi danymi nasza szkoła została zgłoszona do projektu Różowa skrzyneczka w każdej szkole, realizowanego w ramach grantu - Kulczyk Foundation przez Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet. Dzięki podjętym działaniom już dziś w naszej szkole zawisła Różowa skrzyneczka z zapasem środków higieny osobistej.

Nie pozwólmy, aby dla naszych uczennic i damskiej części pracowników był to trudny temat!

Korzystajmy z Różowej skrzyneczki i równocześnie zapełniajmy ją środkami higieny osobistej.

K. Cz,

Sp2