Strona główna/Aktualności/Spotkanie z dietetykiem - zdrowe odżywianie.

Spotkanie z dietetykiem - zdrowe odżywianie.

27 Października 2021

Co jeść aby być zdrowym? - zastanawiali się uczniowie klasy III A i wpadli na znakomity pomysł. Najlepiej dowiedzieć się tego od eksperta. Zaprosili więc kogoś kto świetnie się zna na odżywianiu -  dietetyka panią Izabelę Koziarę.

Pani dietetyk wyjaśniła jak to co jemy wpływa na nasze zdrowie, nastrój i energię. Przedstawiła piramidę żywienia  oraz różnice między żywnością nieprzetworzoną i przetworzoną. Wszyscy byli zaskoczeni, że nie zawsze produkty przedstawiane jako zdrowe są naprawdę zdrowe. Żeby to ocenić trzeba czytać skład produktu.  Dzieci otrzymały wiele cennych wskazówek, które ułatwią im wprowadzenie zasad zdrowego żywienia do swojego jadłospisu.

Po spotkaniu nadeszła część praktyczna. Uczniowie w grupach wykonywali zdrowe kanapki  lub sałatki owocowe i warzywne. Z wielkim przejęciem dzieci przygotowywały potrawy według wybranych przepisów, potem nakrywały pięknie stół  i na koniec degustowały swoje dzieło. Własnoręcznie przygotowane jedzenie okazało się oczywiście najsmaczniejsze na świecie.

MN