Strona główna/Aktualności/Sukces uczniów z Dwójki w Międzynarodowym Konkursie (..)

Sukces uczniów z Dwójki w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

8 Czerwca 2022

17 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXI edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2022. Konkurs organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 został wpisany do kalendarza imprez UNESCO. W Polsce jego głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które przeprowadza konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.
Uczniowie, rozwiązując zadania konkursowe musieli wykazać się wiedzą matematyczną oraz zdolnością logicznego myślenia.
Miło nam poinformować, że w kategorii "Maluch"- bardzo dobry wynik uzyskał Błażej Borski z klasy 3a, a wyróżniony został Antoni Stasiak z klasy 3b. W kategorii „ Beniamin”- wyróżnienie otrzymała Liliana Zawadzka z klasy 5a, a w kategorii „Kadet” - wyróżnienie otrzymał Piotr Grzesiak z klasy 7a.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Autor: EŁ

Błażej Borski, uczeń klasy 3 ALiliana Zawadzka uczennica z klasy 5aPiotr Grzesiak uczeń z klasy 7a