Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

1 Kwietnia 2022

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. W naszej szkole również nie zabrakło niebieskich akcentów i symboli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Uczniowie wszystkich klas wraz z oddziałami przedszkolnymi i nauczycielami ubrali się na niebiesko. Nauczyciele poszerzyli wiedzę uczniów wykorzystując prezentację multimedialną i zachęcili do wykonania prac tematycznych.
Uczniowie przygotowali plakat symbolizujący wsparcie, solidarność i jedność z osobami autystycznymi.
Przygotowano specjalną gazetkę informacyjną skierowaną do uczniów, nauczycieli i rodziców. Na korytarzach zawisły niebieskie balony i inne dekoracje.
 Dzień Świadomości Autyzmu dał nam okazję do tego, aby przekazać całej społeczności szkolnej wiedzę na temat tego zaburzenia, integrować grupę, pokazywać jak być dobrym kolegą, koleżanką, człowiekiem.
Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzyły tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

Autor M.D.