Strona główna/Aktualności/Święto Królowej Nauk

Święto Królowej Nauk

18 Marca 2021

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, czyli 14 marca nie został wybrany przypadkowo. W amerykańskim zapisie daty to 3.14, czyli zaokrąglenie liczby π do dwóch miejsc po przecinku. Nazywana jest również ludolfiną lub stałą Archimedesa. Liczbę π badali już starożytni Egipcjanie i Babilończycy, a Wisława Szymborska poświęciła jej wiersz. Pi - czyli stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy, jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczbą niewymierną. Nasza szkoła świętowała Dzień Liczby Pi 12 marca. W ramach odchodów święta uczniowie zmierzyli się z następującymi zadaniami: • szukali koła w potrawach, które lubią, • ozdobili liczbę Pi wzorami zentagle, • wykonali sesję z liczbą Pi, zaprojektowali koszulkę z liczbą Pi, • stworzyli lapbooka matematycznego z liczbą Pi, • zapisali jak najwięcej wyrazów rozpoczynających się na Pi. Dziękujemy wszystkim uczniom. Wykazaliście się niezwykłą kreatywnością, a przesłane przez Was prace wywarły na nas duże wrażenie, były bardzo pomysłowe i starannie wykonane.