Fundusze Europejskie

Święto Kropki

17 Września 2022

Dnia 15 września uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, czyli The Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi, talentu, wiary i zabawy, a jego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne siły.Motywem przewodnim jest kropka.

Grupy przedszkolne oraz dzieci z klas I-III zapoznały się z opowiadaniem o małej Vashti, której historia uświadamia, że każdy ma jakieś ukryte talenty, które drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.Po projekcji filmiku przedszkolaki  własnymi słowami opowiedziały historię dziewczynki. Następnie rozpoczęły zabawy z kropką. Radości i uśmiechu oraz fantazji w stawianiu kolorowych kropek nie zabrakło. Dzieci w grupach wykonały kropkowe plakaty. Później bawiły się w szukanie kropki, ustawianie się na kropce,  w łapanie kropki. Te zadania bardzo się przedszkolakom podobały, dlatego z ochotą powtórzyły zabawę kilkukrotnie. Na zakończenie na placu przed szkołą wszystkie dzieci z przedszkola i zerówek wspólnie rysowały wielką kropkę i ustawiły się do pierwszej „małej” sesji zdjęciowej.  Jedna z grup przedszkolnych otrzymała nawet edukacyjny dywan w kropeczki wraz z okrągłymi dywanikami do przeliczania.

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej świętowali Dzień Kropki na wiele sposobów. Kropka pojawiła się na wielu przedmiotach w przeróżnych postaciach. Były kropkowe dzieła sztuki, działania matematyczne, opowiadania i wiersze. Kropki były w zeszytach, na ekranach monitorów czy tablicach multimedialnych. Niektórzy otrzymali również kropkowe dyplomy.

W klasach czwartych uczniowie tworzyli kropkowego potworka, którego później opisywali a w klasie 6a pisali opowiadanie o przygodach kropki. Na koniec zajęć chętni uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w zakropkowanej ramce. Na religii dzieci przedstawiały przypowieść o talentach oraz bawiły się w kodowanie i kalambury.

Wielu uczniów i pracowników szkoły zadbało również o to, by na elementach garderoby pojawiły się kropki. Ten dzień dostarczył wiele emocji, radości i uśmiechu

Autor: M.Ch-S.

Święto Kropki

Zdjęcia przedstawiają uczniów w Dniu Kropki i ich prace.

do góry