Strona główna/Aktualności/Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły

18 Maja 2022

18 maja to bardzo ważna data w naszej szkole, bowiem tego dnia każdego roku obchodzimy Święto Patrona na pamiątkę nadania naszej szkole imienia Jana Kilińskiego (18 maja 1977r.).

Z tej okazji uczniowie klas starszych w czasie zajęć lekcyjnych poznawali historię patrona, rysowali portrety, wykonali plakaty, lapbooki, kolorowe tarcze szkolne, gazetki ścienne oraz "darowali" szkole kwiaty, rysując je na dziedzińcu szkolnym. Młodsi uczniowie rozwiązywali krzyżówki, wykonali prace plastyczne różnymi technikami, w tym portrety Kilińskiego, rozmawiali o szkole a nawet wzięli udział w klasowych turniejach wiedzy o patronie. Przedszkolaki - oprócz rozmowy o Janie Kilińskim i wykonania prac plastycznych - udali się na wycieczkę do zakładu szewskiego oraz uczyli się sznurowania obuwia. Cała społeczność szkolna przypomniała sobie również hymn szkoły.

W czasie uroczystego apelu społeczność uczniowska miała okazję poznać życiorys patrona a delegacje z klas drugich i ósmych złożyły wiązanki pod tablicami upamiętniającymi patrona. Uczniowie klas drugich zaśpiewali piosenkę pt. "Imieniny szkoły" a uczennica klasy 8d - Oliwia Borkowska zagrała na wiolonczeli. Zebrani obejrzeli również taniec Zuzanny Bielawskiej - uczennicy klasy 7a do piosenki "Why don't you right" oraz pokaz szkolnej grupy tanecznej dziewcząt z klas 5-8. Podczas uroczystości po raz pierwszy nadano tytuł Przyjaciela Szkoły oraz wręczono statuetki zasłużonym rodzicom naszych uczniów - Panu Piotrowi Błaszczakowi oraz Panu Pawłowi Wuczkowskiemu. Grono pedagogiczne pogratulowało również Pani dyrektor Janinie Zdanowicz wygranej w konkursie na dyrektora naszej placówki. Apel przygotowali wychowawcy klas drugich i ósmych.

Autor: M.Ch-S.

Święto Patrona Szkoły