Strona główna/Aktualności/Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły

22 Maja 2024

18 maja 1977 roku Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała imię Jana Kilińskiego, z tej okazji 22 maja 2024 r. w placówce odbył się uroczysty apel z okazji Święta Szkoły. W tym doniosłym wydarzeniu brali udział Wiceburmistrz Miasta Oleśnicy – Edyta Małys – Niczypor, Przewodniczący Rady Miasta – Aleksander Chrzanowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Danuta Chmielowska.

Po odśpiewaniu hymnu delegacje uczniów z klas od 1 do 3 i od 4 do 8 złożyły kwiaty pod tablicami upamiętniającymi patrona.

Głos zabrała dyrektor szkoły Janina Zdanowicz, która przypomniała sylwetkę Jana Kilińskiego oraz złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Następnie Pani dyrektor wręczyła statutetki "Przyjaciel Szkoły Podstawowej nr 2" Państwu Justynie i Krzysztofowi Dubanowiczom, natomiast w imieniu firmy GKN statuetkę odebrali Panowie - Sergiusz Jezierski i Paweł Kargol.

Również nasi uczniowie otrzymali od Pani dyrektor listy gratulacyjne, gdyż brali udział w konkursach ogólnopolskich o patronie szkoły. Sukcesy odnieśli:

Hanna Chmielowska - laureatka konkusu wojewódzkiego " Patron szkoły w innej odsłonie",

Aleksander Tabisz - wyróżnienie konkursu wojewódzkiego " Patron szkoły w innej odsłonie",

Nina Cichowlas - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym " Śladami Jana Kilińskiego".

Następnie przyszedł czas na część artystyczną. Jan Kataryńczuk oraz Iga Falentin przedstawili życiorys Jana Kilińskiego, wspominając sylwetkę założyciela Szkoły Podstawowej nr 2 - Leona Szorka. Klasy drugie zaprezentowały swoje talenty pięknie tańcząc i śpiewając. Hanna Chmielowska przeniosła nas w magiczny nastój grając na skrzypcach "Walca" Brahmsa. Natomiast akademię zakończył duet taneczny w składzie: Zofia Szymecka i Maria Adamaszek, których występ otrzymał gromkie brawa szkolnej widowni.

Dziękujemy Paniom - Joannie Piechowiak, Marcie Niesobskiej, Dominice Żurawskiej, Dorocie Jednoróg oraz Małgorzacie Cieśli – Styczeń za pięknie przygotowaną akademię.

Autor: K.Ł.