Strona główna/Aktualności/Szkolny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy

Szkolny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy

9 Października 2021

Dzisiaj odbył się Szkolny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy. W rywalizacji uczestniczyły dwuosobowe drużyny z klas IV - VI Podczas konkursowych zmagań uczniowie wykonywali zadania z zakresu matematyki, biologii i geografii: konstruowali drzewo z klocków Reko, tworzyli sylwetkę sosny (tangram), doskonalili umiejętności mnożenia i dzielenia układając matematyczne puzzle, rozpoznawali drzewa, opisywali przebieg fotosyntezy, nazywali kształty liści, zaznaczali obiekty na mapie, wykonywali obliczenia wykorzystując różne skale mapy. Każda konkurencja została skrupulatnie oceniona przez jury. Rywalizację wygrali przedstawiciele klasy VA - Liliana Zawadzka i Miłosz Śliwiński. Drugą lokatę uzyskały uczennice klasy IVA: Zuzanna Matuszak, Weronika Śliwka, III miejsce zdobyły reprezentantki klasy VIA: Maja Dubanowicz oraz Julia Stachnio. Serdeczne gratulacje!

Elżbieta Zdunek