Strona główna/Aktualności/Szkolny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy

Szkolny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy

15 Listopada 2022

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły w konkursowe szranki ruszyli uczniowie klas IV-VI. W szkolnym konkursie matematyczno - przyrodniczym rywalizowały dwuosobowe drużyny z każdej klasy. Podczas zmagań uczniowie wykonywali zadania z zakresu matematyki, biologii i geografii: konstruowali lornetkę z klocków Reko, doskonalili umiejętności mnożenia i dzielenia układając matematyczne puzzle, rozpoznawali drzewa, wykonywali obliczenia wykorzystując różne skale mapy, układali przestrzenną kostkę oraz fotografię wróbla. Każda konkurencja została skrupulatnie oceniona przez jury. Rywalizację wygrali przedstawiciele klasy IVB - Nina Cichowlas i Franciszek Urbanowski. Drugą lokatę uzyskały uczennice klasy VB: Aleksandra Cieplik oraz Sofiia Yushchenko, III miejsce zdobyli reprezentanci klasy VIA: Liliana Zawadzka i Dawid Sołtowski. Serdeczne gratulacje!

Autor: E. Z.