Strona główna/Aktualności/Trening uważności w klasie III A

Trening uważności w klasie III A

12 Października 2021

Uczniowie klasy III A realizując program  Uniwersytetu Dzieci w Klasie, biorą udział w projekcie „Matematyka - kto w pracy mierzy i waży”. Na pierwszych zajęciach o temacie - „ Czy mogę ćwiczyć swoją uwagę?”  dowiedzieli się co to jest uważność i dlaczego jest tak istotna.

Po wspólnej rozmowie na temat roli uwagi we własnym życiu, dzieci obejrzały film, na którym nauczycielka uważności pani Marta Markocka-Pepol wytłumaczyła, że uważność jest to kierowanie swojej uwagi na chwilę bieżącą , na odczucia z ciała odbierane za pomocą zmysłów, własne myśli i emocje. Okazało się, że wszyscy możemy ją ćwiczyć i wzmacniać po to, aby lepiej nam służyła w przeżywaniu życia, ale też w radzeniu sobie ze stresem i w lepszym rozumieniu tego co się z nami dzieje. Następnie dzieci przeszły do ćwiczeń. Próbowały świadomie kierować swoją uwagą, rozluźniały swoje ciało wyobrażając sobie, że są z plasteliny, obserwowały własny oddech, a potem go narysowały.

Zajęcia odbiegające od typowej formy edukacyjnej sprawiły dzieciom dużo radości . Wszyscy spostrzegli, że są odprężeni i zrelaksowani .

Autor: MN