Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

26 Czerwca 2021

25 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Ten rok był dla nas wszystkich bardzo trudny. Przeszliśmy na zdalne nauczanie i w każdym domu pojawiła się szkoła. Nasze pokoje przeistoczyły się w sale lekcyjne, nauczyciele witali nas i uczyli za pomocą komputerowego ekranu, a rodzice stali się naszymi korepetytorami. Komputer, Teamsy, „wyrzuciło mnie”, „nie mam internetu”, „nie słyszę”, „wyciszyło mnie” były słowami najczęściej wymawianymi przez nas wszystkich . Potem przyszła tęsknota za koleżankami i kolegami z klasy. Ogarnęły nas zmęczenie i brak koncentracji. I nagle… pojawiły się marzenia o rzeczach tak oczywistych jak szkolna ławka, ciężki plecak czy siniak nabity na wuefie.  Nawet gąbka i kreda stały się wyjątkowe. Nie można było pobiegać na przerwie, bo co to za przyjemność biegania z pokoju do kuchni, kiedy w innym pomieszczeniu rodzic pracuje zdalnie. No i … pojawiła się tęsknota za nauczycielem. Tak, za nauczycielem, który pyta, ale i tłumaczy, który powie „źle”, ale wskaże, w którym miejscu, który pochwali i uśmiechnie się. Nawet za tym, który ciągle powtarza: „Nie biegaj tak szybko i zawiąż buta”. Ale dotrwaliśmy. Wróciliśmy do szkoły i zrozumieliśmy, że tradycyjna szkoła nie jest wcale taka zła. Wielu dziś przyzna, że weselej jest z rówieśnikami, że grom komputerowym nie powierzymy naszych tajemnic, że lepiej jest podroczyć się w szkole, by za chwilę znowu bawić się po przyjacielsku.

Dzisiaj żegnamy szkołę i wyruszamy na wakacje. Już wiemy, że we wrześniu będziemy chcieli do niej wrócić. Do tych murów, do naszych klas, do naszych nauczycieli.

Oprawę muzyczną uroczystego zakończenia roku szkolnego przygotował Pan Beniamin Głuszek, pięknie śpiewały Maja Dubanowicz, Zuzanna Glinka, Julia Stachnio, Elżbieta Stukowska, Oliwia Tabaczuk. Na gitarze grała Zuzanna Glinka, a anielskim głosem piosenkę „Alleluja” wykonała Lena Arend.

Autor: WR

Nagranie: Lena Arend w piosence "Alleluja"

 

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Zdjecia przedstawiają uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałów przedszkolnych i klas I-VIII podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

do góry