Strona główna/Aktualności/Warsztaty ceramiczne 0a

Warsztaty ceramiczne 0a

3 Maja 2022

W piątek, 29.04, zerówka wybrała się do Pracowni Artystycznej MAK na warsztaty z ceramiki. Każde dziecko miało okazję obejrzeć wyjątkowe dzieła sztuki, wystawione w tym miejscu, a następnie dowiedzieć się, jakie są etapy powstawania figur i naczyń z gliny. Prowadząca opowiedziała, ile czasu wymaga wypalanie i, co najbardziej zdziwiło dzieci, jaka jest temperatura w piecu przy wypalaniu- ponad 1200 stopni! Następnie zabrały się za wykonanie własnej figurki z gliny. Nauczyły się łączyć elementy, wygładzać krawędzie, robić wałeczki, kulki, a finalnie piękną figurkę. Prace dzieci czeka miesięczne wypalanie i wysychanie. Niestety, nie możemy zdradzić, co z gliny powstało, będą to bowiem prezenty na Dzień Mamy i Taty pod koniec maja.

Autor: MS