Strona główna/Aktualności/Wiem, co jem - zdrowe odżywianie w kl. III B

Wiem, co jem - zdrowe odżywianie w kl. III B

19 Października 2021

Zdrowie to oprócz aktywności fizycznej również odpowiednia dieta. Nic tak dobrze nie wpływa na zdrowie dzieci niż odpowiednio zbilansowane posiłki, zawierające mnóstwo witamin i składników odżywczych. Dzieci od najmłodszych lat należy zaznajamiać z jak największą ilością smaków, podawać owoce i warzywa w różnych atrakcyjnych formach. Już od najmłodszych lat trzeba ich zarazić miłością do zdrowego żywienia, do eksperymentów kulinarnych, do próbowania i smakowania.

W klasie III B odbyły się dzisiaj zajęcia pod hasłem "Wiem, co jem - zdrowe odżywianie". Celem zajęć było przekazanie uczniom wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób przygotowywania potraw.

Na zakończenie zajęć uczniowie podzielili się swoją wiedzą i kreatywnością wykonując zadanie "Kolorowy talerz".  Podczas prezentacji potraw pamiętały o savoir- vivre przy stole oraz estetyce przygotowania i spożywania posiłków.

I.B.