Strona główna/Aktualności/Wojujący szewc patriota- Jan Kiliński.

Wojujący szewc patriota- Jan Kiliński.

20 Maja 2024

Z okazji zbliżającego się Święta Patrona naszej Szkoły, przedszkolaki z grupy Pd oraz Oc wybrały się do zakładu szewskiego, prowadzonego przez Pana Ireneusza Sikorę. To była wyjątkowa wizyta, gdyż szewców jest w naszym kraju jest coraz mniej. Zawód szewski obecnie jest mało popularny i coraz mniej rzemieślników jest tak oddanych swojej pracy. Dzieci w zakładzie u Pana Ireneusza poznały specyfikę zawodu szewca, z wielkim zaangażowaniem wysłuchały opowieści o butach, ich naprawie. Obejrzały narzędzia niezbędne do pracy. Dzieci miały okazję zobaczyć jak Pan Ireneusz szlifuje gumę flekową, oglądały różne pilniki, nożyki, pasty i kleje do butów. To była bardzo ciekawa lekcja.

Dziękujemy !

Autor: I.G.