Strona główna/Aktualności/Wycieczka klas 4a i 4b do Kotliny Kłodzkiej

Wycieczka klas 4a i 4b do Kotliny Kłodzkiej

29 Października 2025

W poniedziałek, 28 października, uczniowie klas 4a i 4b wybrali się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Głównym punktem programu było zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej – jednego z najciekawszych zabytków Dolnego Śląska.

Mimo deszczowej pogody, uczniowie z entuzjazmem odkrywali tajemnice tego niezwykłego miejsca. Przewodnik opowiadał o historii twierdzy oraz o życiu żołnierzy, którzy bronili Kłodzka. Podczas zwiedzania uczniowie odwiedzili m.in. dawną kuchnię wojskową, w której przygotowywano posiłki, oraz szpital, gdzie leczono rannych i chorych żołnierzy.

Dużo emocji wzbudziło także przechodzenie przez ciemne, wąskie korytarze. W niektórych miejscach było naprawdę ciasno i ciemno, co dodawało zwiedzaniu nutki tajemniczości i przygody.

Największą atrakcją okazał się jednak tunel „Krasnal”, jeden z najniższych tuneli w całej twierdzy. Trzeba było się mocno schylać, a czasem nawet czołgać! Znalazło się kilku śmiałków, którzy odważyli się przejść nim do końca – zdobywając podziw i brawa kolegów.

Po zakończeniu zwiedzania był czas na zakup pamiątek, wspólne zdjęcia i chwilę odpoczynku. Choć pogoda nie dopisała, wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę i wspomnienia. 

Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Autor D.K

do góry