Strona główna/Aktualności/Wyjazd edukacyjny do Krzyżowej

Wyjazd edukacyjny do Krzyżowej

7 Czerwca 2021

Dzisiaj uczniowie klas IIA, II B, VA oraz VIA uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym zorganizowanym przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, która realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Dobra szkoła - lepszy uczeń”.

Krzyżowa to niewielka miejscowość na Dolnym Śląsku, gdzie na terenie  dawnej posiadłości rodziny von Moltke  ma swoją siedzibę Fundacja „Krzyżowa”.  Powstała ona w procesie polsko - niemieckiego porozumienia, aby służyć młodzieży z obu krajów oraz przekazywać historię tego pięknego miejsca.

W zespole pałacowym w Krzyżowej uczniowie uczestniczyli w zajęciach z doradztwa zawodowego, treningu interpersonalnego, w zabawach i grach terenowych. Uwieńczeniem ciekawego dnia edukacyjno-turystycznego było wspólne ognisko, rozmowy i odpoczynek na łonie natury.