Strona główna/Aktualności/XI edycja Nocy Biologów

XI edycja Nocy Biologów

10 Stycznia 2020

10 stycznia dwudziestu dziewięciu pasjonatów nauki uczestniczyło w zajęciach w ramach IX edycji Nocy Biologów.

Uczniowie rozwijali swoje zainteresowania podczas laboratoriów i warsztatów odbywających się na terenie Instytutu Biologii Eksperymentalnej oraz Instytutu Biologii Środowiskowej Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Pod czujnym okiem pracowników naukowych oraz studentów uniwersytetu młodzi naukowcy wykrywali związki organiczne w produktach spożywczych, wyizolowali DNA z banana oraz różnorodne barwniki z komórek roślinnych, wykonali preparaty mikroskopowe ze stożka wzrostu czosnku i obserwowali różne fazy podziałów mitotycznych zachodzące w komórkach, zbudowali domki dla pszczół samotnic, zgłębili tajniki pracy biologa, poznali pracę paleontologa, wykonali gipsowy odlew skamieniałości. Zadania były liczne, bardzo różnorodne i fascynujące, a prowadzący bardzo chętnie, przystępnie i wyczerpująco wyjaśniali zawiłości biologii.

E. Zdunek